Politsei

Küsimus: Kas parklas kerge otsasõit ja lahkumine on tõesti väärt karistust 600 eurot?20.04.2016

Parklas tagurdades põhjustasin liiklusõnnetuse ja kriimustasin kergelt taga seisvat autot. Peale pisut ootamist teise auto juhti ei saabunud ja lahkusin sündmuskohalt. Ei teavitanud ka politseid nõuetekohaselt. Mulle on esitatud väärteootsus. Kergendavad asjaolud: süü tunnistamine ja kahetsus. Raskendavad puuduvad. Trahviks määrati liiklusseaduse 223 ja 236 alusel rahatrahv 75 ja 90 trahviühikut kokku 660 eurot. Pean seda trahvi ebaproportsionaalselt suureks. Kuidas toimida? Kas esitada kaebus kohtule?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Mõlema rikkumise eest on ette nähtud kuni 300 TÜ karistus so 1200 eurot. Üldiselt loetakse tavapäraseks esmakordsel rikkumisel trahvi määramist kuni 30% makismaalsest karistusest. Samas, Teil on alati õigus esitada kohtusse kaebus politsei tehtud trahviotsuse peale.