Politsei

Küsimus: Kuhu saab isik kaevata, kui menetleja avaldab teisele poolele isiku puude diagnoosi andmeid?14.04.2016

Menetleja räägib puudega isiku diagnoosist teistele ja laseb puudega isiku ja teiste vahel vihavaenu tekkida ja ebavõrdsust. Mis saak teha puudega isik? Kuuldavasti valitsuse seaduse järgi on kaebamise õiguse järgi kaebekoht siseministeerium ja kui sealt abi ei saa, siis eesti valitsus ning kohus.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Enne siseministeeriumit võib kaebuse esitada ka uurija asukoha prefektuuri sisekontrollibüroole, sealt edasi ka otse kohtusse.