Politsei

Küsimus: Kas relvaloa tervisetõendi peab mingi aja jooksul politseis registreerima?20.04.2016

Tere
Sain relvaloa taotleja tervisetõendi arstilt aastal 2012, peale märgitud, et kehtib kuni 2017. aasta suveni. Kuna aga relvaeksamiks ettevalmistavale koolitusele tahtsin minna alles praegu, siis väidab koolitaja, et see tõend enam ei kõlba. Koolitaja väitel oleks pidanud selle kolme kuu jooksul pärast kättesaamist politseisse esitama ja nüüd on vaja uus teha. Mina relvaseadusest sellist kolme kuu nõuet kusagilt ei leidnud. Kas vastab tõele, et pean uue tõendi tegema, kuigi minu tõend kehtib veel 2017 aasta suveni?
ette tänades

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Relvaseaduse § 35¹ lg 1¹: Tervisekontrolli peab läbima kõige varem kolm kuud enne soetamisloa taotlemist või enne relvaloa taotlemist juhul, kui eelnevalt ei tule soetamisluba taotleda.