Politsei

Küsimus: Kuidas veebipolitsei oma tööd teeb ja millised on töömeetodid?19.04.2016

Tere,
Veebipolitsei on tänuväärne institutsioon, kuid mul on tekkinud küsimus seoses veebipolitseinike töömetoodikaga. Täna on levimas ksenofoobsed ideed erinevates Facebooki gruppides (nt Odini-grupp, Sind on märgatud, pagulane jms), samuti sügisest on meeles vastuoluline MMSi skandaal. Kas veebipolitsei filtreerub sellistesse gruppidesse ning hoiab asjadel, inimestel silma peal või see ei ole veebipolitsei töövaldkond?

Parimat!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Veebipolitsei on avalik politsei amet ning mõeldud inimestele nõu andmiseks ja meie töö ei ole filtreeruda, vaid pigem olla nähtav seal, kus meid soovitakse näha. Kui mõnes grupis pannakse toime süütegu (rassiviha õhutamine), siis loodame sellele, et inimesed sellest ka märku annavad. Kui mõne grupi suhtes esitatakse kaebus, proovime suhelda ise või läbi piirkonnakonstaablite antud lehe või grupi haldajatega ning selgitada kehtivat seadusandlust kuni selleni välja, et teavitame lehel toimuvast reeglitevastasest käitumisest facebooki, kes saab seda hinnata ning vajadusel lehe sulgeda.