Politsei

Küsimus: Kui tarbin välismaal narkootikume ning kaitseväes tehakse narkotest ning tulemus tuleb positiivne, mis siis saab?19.04.2016

Kui tarbin välismaal narkootikume ning kaitseväes tehakse narkotest ning tulemus tuleb positiivne, mis siis saab?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Enamuse narkootiliste ainete tuvastamine on juba esimese 48 tunni möödudes võimatu ning üldjuhul on need ka teistes riikides keelatud ained. Vastavat riiki, kus keelatud ainet osteti ning tarbiti saab koostöökokkulepete alusel teavitada. Üks väheseid, mis püsib organismis pikemalt, seda siis kuni 2,5 kuud, on kanep, mille tarvitamine teatud riikides on ka lubatud. Edasi tegeleb Teiega juba politsei menetlusgrupp, kes kõik asjaolud püüab välja selgitada. Kui selgub, et tarbisite ikkagi Eestis, ootab Teid rahatrahv. Kaitseressursside ametile saadetakse kaitseväes tagasi need ajateenistujad, kelle puhul on põhjust kahtlustada sõltuvust narkootikumidest ning kogu sealse edasise protsessi kohta saate infot juba küsida neilt.