Politsei

Küsimus: Kas saan tagasi võtta vägivalla kohta tehtud avalduse, kuna olen jõudnud vägivallatsejaga kokkuleppele?19.04.2016

Tere. Kui olen teinud avalduse vägivalla kohta ja nüüd olen jõudnud vägivallatsejaga kokkuleppele, kas on võimalik avaldust tagasi võtta ja mis sellega kaasneb?
tänan

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Põhimõtteliselt on võimalik avaldust tagasi võtta või menetlus lõpetada, kuid selleks tuleb Teil vestelda menetlejaga. Juba alustatud menetluse lõpetamiseks on erinevaid võimalusi.

Kui Te kardate, et saate karistada, siis antud juhul see ei vasta tõele. Te olete edastanud politseile korrektse tõese info ning nüüd seda ka täiendate.

Kui tegemist oli lähisuhtevägivallaga, siis see info jääb meile andmebaasi ning selle alusel on politseil õigus ja ka kohustus tulla Teid mõne aja möödudes kontrollima. Lähisuhtevägivald on enamasti korduv ning politsei teeb kõik, et seda ennetada.