Politsei

Küsimus: Mida saan ette võtta, kui minu loata on minust pilt netti üles pandud?19.04.2016

Tere, minust pandi netti üles pilt minult luba küsimata ja pandi täisnimi, kuigi ma olen alaealine. Pilt oli nii üleval tund aega ja pärast varjati nägu ära. Mida ma peaks sellega edasi tegema?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui Te ei ole pildilt äratuntav ning nime juures ei ole, siis mina soovitaksin lasta sellel pildil otsingumootori hämarasse ajalukku vajuda. Kui aga selgelt häirib nii see, et pilt oli seal esialgu nimeliselt üleval ja praegu leiate, et olete siiski pildil tuttavatele äratuntav, siis isikuandmete kaitse seadusest tulenevalt saate selle postitajalt nõuda pildi eemaldmist ja kui seda ei tehta, pöörduda kohtusse.