Politsei

Küsimus: Kas ma tohin rolleriga sõita kui olen autoga lubadeta vahele jäänud?19.04.2016

Tervist
Jäin autoga lubadeta sõitmisega vahele, määrati ükt ja kõik tehtud. Tean, et on aasta aega kehtiv karistus. Küsimus nüüd selles, et vanust on piisavalt, et sõita rolleri/mopeediga ei ole vaja seadusest tulenevalt mul nendele juhilube. Patrull koostas ka juhtimisest kõrvaldamise akti.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, võid küll rolleriga sõita, kui vastad järgmistele all nimetatud tingimustele.

Liiklusseadus § 94 (2) /.../ AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta isikutelt, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17-aastased, kuni 2013. aasta 1. jaanuarini.