Politsei

Küsimus: Kas saan anda politseisse, kui sõber ei maks võlga ära?03.03.2016

Tere!
Laenasin oma sõbrale raha, kuna tal oli endal kõik otsas ja surus peale. Olin siis hea sõber ja laenasin. Nüüdseks on see summa 70 € ja juba augustikuust on ta lubanud maksta aga iga kord mingi vabandus miks ei saa. Tõendiks ainult sõnumid, kus ta kirjutab, et lubab maksta. Nüüd aga on ta mimu ja oma tuttavate telefoninumbrid ära blokeerinud, mu sõnumitele ei vasta ja mul pole aimugi, kus ta asub või elab. Ta on ka teistele inimestele võlgu. Et kas saaks anda asja politseisse, tõendiks sõnumid ja tal endal pikk kuriteoregister.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

PPA ei tegele võlgade sissenõudmisega, selleks on inkassofirmad ja kohus. Raha laenamisega sõbrale sõlmite omavahel lepingu võlaõigusseaduse alusel laenulepingu. Lepingu tingimuste rikkumisel tuleb Teil olukorras, kus kohtuvälise kokkuleppe saavutamine ei ole võimalik, pöörduda laenusaaja vastu kohtusse ja nõuda läbi kohtu laenusumma tagastamist.