Politsei

Küsimus: Kas punasega tulega teeületuse eest saadud väärteoprotokoll takistab minna autokooli?03.03.2016

Tere,
Sain 5. veebruar (2016) trahvi punasega tee ületamise eest. Olen 17-aastane ja plaanis oli minna märtsis autokooli, et 18-ndaks sünnipäevaks saaks load kätte.
Kas see takistab mul autokooli minna ja juhieksameid teha?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ei see ei takista Teid. Vatsavalt LS § 106 lg 1 punktile3: Auto ja mootorratta juhtimisõigus antakse ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel: ei ole karistatust käesoleva seaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest. Teie karistuse kvalifikatsioon oli LS § 259.