Politsei

Küsimus: Kuhu pöörduda, kui minu registris on "pisivargus", aga mida ma kindlasti ei ole sooritanud?02.03.2016

Tere!
Olen kursis, et mul on registris rikkumine, mida pole sooritanud ning see on tekitanud meelehärmi, kuna ma pole eales midagi sellist nagu "pisivargus" toime pannud. Seega mis moel ning kuhu ma peaksin sellega pöörduma? Ma tõesti loodan, et seda on võimalik sealt eemaldada.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Antud juhul võiks alustada info@karistusregister.ee aadressile päringu tegemisest. Nemad saavad kontrollida, kas neile saadetud andmed on korrektsed (välistavad süsteemi või ametniku vea, nimede kattumise jne). Kui need on õiged ja nendepoolset viga pole olnud, siis tuleb pöörduda juba politsei poole, et selgitada välja, kuidas menetluses selline viga on tulnud (kas keegi kasutas näiteks Teie andmeid).