Politsei

Küsimus: Kui palju peab aega möödas olema trahvi maksmisest, et pääseda peale autokooli juhilubade eksamitele?03.03.2016

Tere, jäin joobes juhtimisega vahele umbes 3 a tagasi ja tegu oli kriminaalteoga. Kohus määras mulle 3 a tingimisi ja kohtukulud. Kohtukulud maksin läbi kohtutäituri. Kui palju peab aega möödas olema trahvi maksmisest, et pääseda peale autokooli juhilubade eksamitele?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Trahvi maksmisest (trahvi näol on tegemist väärteokaristusega) peab möödas olema 1 aasta (KarRS § 24 lg 1 p 1).
Teie puhul on tegemist kuriteo eest saadud karistusega ja siinkohal on oluline teada lisaks, kas süüteo toimepanemise ajal olite täis- või alaealine. Täisealise puhul vastavalt KarRS § 24 lg 1 p 6: tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kolm aastat;
Alealise puhul: KarRS § 24 lg 2 p 5 tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kaks aastat;