Politsei

Küsimus: Kui käin särava helkurjopega, mis kiirgab kui jõulupuu, kas siis on ikka helkuri kandmine kohustuslik?03.03.2016

Kannan helkurjopet, mis on tõesti nagu kuusepuu jõulude ajal ja põleb ka tänavavalgustus. Siit küsimus, kas on helkur kohustuslik? Mina leian, et olen nähtavam ja ei vaja helkurit, seda on ka tuttavad autojuhid mulle öelnud.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Liiklusseadus ei sätesta millisel kujul peab helkurit kandma.
LS § 22 lg 8 sätestab vaid, et halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat.
Helkuri mõiste on kirjeldatud LS § 2 punktis 11: helkur on vahend inimese või muu objekti märgatavuse suurendamiseks pimeda ajal sellelt vahendilt valgusallika poole tagasi peegelduva valguse abil, mis on nähtav lähitulede valgusvihus vähemalt 150 meetrit ja kaugtulede valgusvihus vähemalt 300 meetrit;

Seega kui Teie jope suudab täita LS § 2 p 11 nõuded siis ongi tegemist ka helkuriga ja täiendava rippuva helkuri kandmine ei ole vajalik.