Politsei

Küsimus: Kas on uus seadus välja antud, et kõik esimese astme kurjategijad on internetis üleval?02.03.2016

Tere. Ma sooviks teada kas on uus seadus välja antud, et kõik esimese astme kurjategijad on internetis üleval?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Sellele on keeruline vastata, kuna küsimus vajaks täpsustamist, et kus ja millisel kujul need andmed on üleval. Uut just seda reguleerivat seadust ei ole välja antud. Kohtulahendites avalikustatakse andmeid karistusregistri seadusest, tsiviilkohtumenetluse seadustikust, halduskohtumenetluse seadustikust ja kriminaalmenetluse seadustikust tulenevalt. Karistusregistris on võimalik teha päringuid ning seal on nähtavad kehtivad täisealistele määratud karistused, täpsema info leiate juba siit: http://www.rik.ee/et/karistusregister.