Politsei

Küsimus: Kas pärast väärteo "arhiivi" saatmise tähtaega ei näe seda kunagist karistust enam keegi, ka politsei mitte?04.02.2016

Tere! Tegin enda aegunud väärteo kohta päringu nii karistusregistrisse kui ka politseisse, kuid vastusena tuli, et selle kohta andmed puuduvad. Sain aru, et politsei hoiab süütegusid oma andmestikus 5a ja peale seda saadetakse need arhiivi, kus säilitatakse veel 5a. Kas see siis tähendab, et minu vana väärtegu ei näe enam keegi, ei politsei ega muud riigiasutused? Juhtus see u 17a tagasi, kui oli u 12-aastane. Tänan vastuse eest!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie vana väärtegu ei näe tõesti keegi. Siiski on Politseil võimalus küsida andmeid ka Karistusregistri arhiivi kantud karistuste kohta.