Politsei

Küsimus: Kui kaua on liiklusalane kriminaalkaristus registris?02.03.2016

Tere,

2011.a jaanuaris sain kriminaalkorras karistada liikluseeskirjade rikkumise eest. Kui kaua selline karistus karistusregistris on? Täna avastasin, et karistusregistris on endiselt märge "Kehtiv karistus". See on ainus kriminaalkaristus ja viimase kolme aasta jooksul pole saanud ühtegi karistust ka mitte väärteo karistust.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kõik oleneb sellest, millist liiki kuritegu Teil oli. Kustumine on karistusregistri seaduse paragrahvis 24 kirjas (https://www.riigiteataja.ee/akt/129122011226?leiaKehtiv). Kui selgub, et Teie rikkumine peaks olema kustunud, kuid on jätkuvalt alles, siis võtke ühendust info@karistusregister.ee.