Politsei

Küsimus: Kas oleks võimalik oma õiguste kaitseks midagi ette võtta, kui üks tuttav levitab meie kohta selget laimu?04.02.2016

Tere!
Küsimus avaliku laimu kohta. Inimene, kellega meil läbisaamine on halb, levitab meie kohta linnas laimu, millel pole absoluutselt tõepõhja all (näiteks räägib kohalikele, kuidas me oma vanemaid kodus peksame). Lisaks levitab meie nimel mingit kirja, milles meie väidetavalt neid mõnitame. On saatnud selle kirja meie lähimatele sugulastele ja ka valda. Kuna tegemist on väikse kohaga, kus põhimõtteliselt kõik tunnevad kõiki, kas oleks võimalik oma õiguste kaitseks midagi ette võtta?
Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Laimu levitamise vastu on Teil õigus oma au ja hea nime kaitseks pöörduda laimaja vastu tsiviilhagiga kohtusse.