Politsei

Küsimus: Kas politseisse saab teha avalduse, kui mehe eksnaine ahistab ja igal viisil tekitab ebameeldivusi?04.02.2016

Olen suhtes mehega, kellel on eelmisest suhtest 2 last. Eksnaine aga ahistab meid nii kuidas suudab. Ta on rääkinud oma sõbrannadele, et ma peksin tema lapsi. Siis suunas ta minu numbri mingisugusele perverdile, kes mind üles ähvardas otsida ja maha ähvardas lüüa. Siis sõimas ta meid, et ma olevat talle lastekaitse kaela saatnud ja politsei. Ja nüüd räägib, et ma olevat talle mingi sõnumi saatnud. Lisaks ütles ta, et teeb kõik, et meid lahku ajada. Mul on olemas kõikidest nendest olukordadest tõendid, aga ma ei tea enam kuhu minna või mida teha. Mu tervislik seisund on selle naise pärast halb. Ma vajan abi. Kas politseisse saab nendega avalduse teha?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politseisse saab avalduse teha ähvardamise kohta, kui on ähvardatud tapmisega või tervisekahjustuse tekitamisega ja Teil on olnud reaalne alus karta ähvarduse realiseerimist. Teie kirjeldatud olukorras oleks mõistlik pöörduda juristi vastuvõtule selgitamaks välja, kas antud olukorras oleks võimalik pöörduda kohtusse lähenemiskeelu taotlemiseks.