Politsei

Küsimus: Kas eelnev kriminaalkaristus kanepi omamise eest mõjutab minu praeguse narkojoobes sõitmise karistust?04.02.2016

Tervist, olen 24-aastane noormees. Juhtus selline intsident, et tõmbasin kanepit ja otsustasin linna minna. No muidugi nagu ikka, juhtusin puhuma ja tuvastati narkojoove. Muidugi ei tea, mis määraga, see selgub alles analüüsidest, kuu aja jooksul antakse otsusest teada. Eelnevalt olen saanud kriminaalkaristuse omamise eest. Et kas selle ajendil võib mulle määrata karmima karistuse? Praegune oli mul liiklusseadusest tulenev, et olin joobes, kuid eelmise eest sain ainult omamise eest. Sellest lähtuvalt oleks küsimus selline, et kas eelnev kriminaalkaristus omamise eest võib anda mõju minu praeguse narkojoobes sõitmise osas?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Varasem kriminaalkaristus narkootilise aine omamise eest ei mõjuta võimalikku karistust narkojoobes juhtimise eest.