Politsei

Küsimus: Kas politsei sekkumine oleks võimalik, kui üürnik ei maksa kommunaalkulusid ja ei lase mind ka korterisse sisse?21.12.2015

Tere!
Lubasin tuttaval ajutiselt elada oma korteris, mis seisis tühjana, tingimusel, et isik maksab ise kommunaalkulud. Üürilepingut ei teinud. Praeguseks pole isik poole aasta jooksul korterit vabastanud ning üürivõlg on tasumata. Uksest sisse ei lase ning kõnesid ignoreerib. Kas politsei sekkumine antud olukorras oleks võimalik?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud olukorras ei saa politsei sekkuda. Esimese sammuna oleks Teil mõistlik pöörduda juristi vastuvõtule, konsultatsioonile. Sealt edasi tuleb Teil pöörduda ilmselt kohtu poole. Politsei saab sekkuda siis, kui on olemas kohtuotsus.

Üks sarnane lugu on siin: http://www.lounaleht.ee/?page=1&id=16879&print=1