Politsei

Küsimus: Kas ma pean politseinikuga rääkima, kui ma ei taha?23.02.2016

Kas ma pean politseinikuga rääkima, kui ma ei taha temaga või nendega rääkida? Juhul kui politseinik alustab vestlust või rääkimist. Kas juhtub midagi, kui ma ei vasta ega räägi temaga või nendega?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui ma saan õigesti aru, et politseinik ei kuula Teid üle, vaid soovib vabas vormis vestelda, siis jah, Teil on õigus keelduda. Politseinik peab viitama seaduses välja toodud alusele, millest nähtub, et Te olete kohustatud tema küsimustele vastama.