Politsei

Küsimus: Miks inimesed jäävad kadunuks või leitakse surnuna?21.12.2015

Miks ma leian delfi portaalist kirjutisi teemal, et otsitav inimene leiti surnuna. Kas mobiili abil ei ole politseil võimalik inimese asukohta määrata? Miks kulub inimese leidmiseks niipalju aega, et inimene ära sureb? Või miks ei leita teda üldse? Miks sellised asjad juhtuvad? See pole normaalne, et 14-aastane laps niimoodi äkki sureb.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kahjuks tuleb tunnistada, et osa inimesi ei võta endaga kaduma minnes mobiiltelefoni kaasa, koju või kuskile jäetud telefoni positsioneerimine inimese leidmisele kaasa ei aita. Osa inimesi kaovadki, eesmärgiga sooritada enesetapp ja kadumist märgatakse, sellest teavitatakse politseid tunde peale kadumist. Selleks ajaks võib inimene olla juba ennast tapnud. Kui tegemist ei ole enesetapuga, siis peab surma põhjuse välja selgitama kohtuarstlik lahang.