Politsei

Küsimus: Kas see on normaalne, et pimedal ajal annab politseinik puhumisreidi ajal peatumismärguande mustas nahkkindas käega?21.12.2015

Pimedal ajal toimus puhumisreid ühes väikelinnas. Istusin autos, millele anti peatumismärguanne mustas kindas käega, mida pimeda aja tõttu ei olnud näha.
Kas sellisel viisil võib üldse politseinik märguannet pimedal ajal anda? Loogika ütleb, et pimedal ajal peaksid märguanded toimuma ikkagi helkursauaga.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Peatumismärguande andmise juures ei ole kirjelda seadus seda, kuidas tuleb pimedas märguanne anda seega võib ka pimedas anda peatumismärguande mustas kindas käega (LS § 200 lg 1 p 1; KorS § 45 lg 1). Tänapäeval antakse pimedal ajal märguanded reeglina punase märgutulega (taskulambiga, millel on punane koonus). Kui selle lambi patarei juhtub tühjaks saama, siis tuleb hakkama saada olemasolevate vahenditega. Alati võib politseinikule viisakalt viidata, et tema mustas kindas olev käsi ei ole juhile kõige paremini nähtav.