Politsei

Küsimus: Kas mul on õigus raha tagasi saada, kui toll konfiskeeris paki, kus oli minu ostetud "võltsdressid"?21.12.2015

Tere!
Ostsin eraisiku käest endale võlts dressid ja kui pakk jõudis Eestisse, siis toll pidas paki kinni ja pakk läks hävitamisele. Kas mul on õigus nõuda raha tagasi eraisikult? Enne ostmist olin teadlik, et ostan endale võlts dressid. Eraisik ütles, et pakki ei ole enam ja ei ole ka raha.
Kellel on õigus? Kas mul on õigus raha tagasi saada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Raha kaotamine on siin risk, mille võtsite endale kui tellisite teadlikult võltsitud tooteid. Kui siiski leiate, et eraisik peab Teile raha tagasi maskma, siis võite pöörduda kohtusse (see õigus on Teil alati olemas) ja nõuda sealt raha tagasi, sellisel juhul otsustab kohus, kellel on õigus.