Politsei

Küsimus: Kas politseil peab kohtus minu väidetava üle pideva joone tehtud tagasipöörde tõestuseks olema mingi asitõend nagu video või foto?19.11.2015

Tere, politsei pidas kinni ning väidavad, et tegin tagasipöörde üle pideva joone. Ise sellega nõus ei olnud ning keeldusin kiirmenetlusest. Kas politseil peab kohtus olema ka asitõend (film, foto)? Mille alusel nad saavad mind süüdistada, kui tagasi pöörde ajal olid nad üldse minust 400 m kaugusel ning sõitsid teises suunas?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Pole olemas nõuet seaduses, et igale taolisele juhtumile tuleb lisada ka videomaterjal. Kui see on olemas, siis loomulikult see lisatakse. Tunnistaja ütlused on tõendiks ning see on ka üks nendest põhjustest, miks politseinikud patrullivad tavaliselt kahekesi. Seega kohtumenetlust see video puudumine ei takista, küll aga oleks kohtunikul otsuse tegemine lihtsam, kui see video oleks olemas.