Politsei

Küsimus: Mis aja jooksul saab kirjutada kallaletungi kohta avalduse, kui politsei on käinud kohal ja fikseerinud juhtunu?19.11.2015

Mis aja jooksul saab kirjutada kallaletungi kohta avalduse, kui politsei on käinud kohal ja fikseerinud juhtunu? Samuti on olemas kannatanust pildid ja emo ning kiirabi tõend.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitav on kirjutada see avaldus esimesel võimalusel. Seda kiiremini on juhtunut võimalik menetleda ning tunnistajatel on sel juhul asjaolud ka paremini meeles. See süütegu aegub viie aasta pärast, kuid kindlasti ei tasu nii kaua oodata. Karistus, mis määratakse kellelegi aastaid tagasi juhtunud löömise eest, ei ole kindlasti nii mõjus, kui see määratakse kaks kuud tagasi juhtunud löömise eest.