Politsei

Küsimus: Kuidas tohin oma koera kaitsta tänaval liiklevate agressiivsete koerte eest?17.11.2015

Elan väikses linnas ja suur osa koeraomanikke laseb oma koertel koduümbruses vabalt ringi liikuda. Olen pöördunud mitmel korral ka politseisse, et inimesed oma koeri kinni hoiaks, kuid kõigi kohta ei jõua avaldust esitada ja jääb ikkagi ka variant, et loom on tõesti kogemata aiast välja pääsenud. Kahjuks on paljud neist koertest liigikaaslaste suhtes agressiivsed ja püüavad minu rihmastatud koerale jalutamise ajal kallale minna. Olen proovinud kasutada pipragaasi, kuid see on ebamugav (võib ka oma koerale silma sattuda) ning korralik pipragaas on ka kallis. Kuidas tohin oma koera agressiivsete koerte eest kaitsta? Tean, et Venemaal kasutavad inimesed edukalt elektrišokkerit, kuid minu teada on see Eestis keelatud.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Elektrišokirelv on Eestis tsviilkäibes keelatud. Lisaks on korralik elektrišokirelv kordades kallim kui korralik pipragaas. Koerte tõrjumiseks sobivat gaasi soovitan ostma minna mõnda jahitarvete või enesekaitsevahendite müügiga tegelevasse kauplusesse.
Samuti võib abiks olla ultrahelil toimiv koera peletaja.