Politsei

Küsimus: Millise seadusepunkti alusel karistatakse alla 20 % lubatud täismassi ületamist?29.10.2015

Liiklusseadus ütleb järgmist:
§ 2101. Üle 12 000 kilogrammi lubatud täismassiga sõiduki, autorongi ja masinrongiga maksimaalse lubatud täismassi ületamine
Üle 12 000 kilogrammi lubatud täismassiga sõiduki, autorongi või masinrongi, mille maksimaalset lubatud täismassi ületatakse 20 protsendi võrra või rohkem, juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.
Millise seadusepunkti alusel karistatakse alla 20 % lubatud täismassi ületamist? Liiklusseadus sellist olukorda ei reguleeri. Järelikult ei saa ka karistada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Selleks sätteks on liiklusseaduse § 261 ülamärgiga 2

§ 261 -2. Tee püsivust ohustava liikluse lubamine

(1) Sõiduki, autorongi või masinrongi juhtimise eest, mis ei vasta lubatud mõõtmetele, massile või teljekoormusele või mis muul viisil ohustab tee püsivust või liiklusohutust, samuti sõiduki, autorongi või masinrongi juhi poolt eriveo tingimuste rikkumise eest või sõiduki, autorongi või masinrongi juhtimise eest liiklemiseks suletud teel või liiklemiseks mitteettenähtud teerajatisel –

karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.