Politsei

Küsimus: Kas see on normaalne, et ülekuulamisruumis lasti mind alasti võtta ja otsiti läbi, hiljem alles märkasin, et ruumis oli ka kaamera?23.02.2016

Tere! Kui mind on kinni peetud ning viidud ülekuulamisruumi, kus on otsitud läbi kõik minu asjad ja ka mind ennast, tekkis mul küsimus kaamera kohta, mis oli toa nurgas. Kuna mind paluti võtta totaalselt paljaks, ja ma selle kaamera alles pärast seda avastasin, on mul võimalik selle kohta uurida, kas see salvestas ja kas seda kasutatakse kuidagi minu vastu ära? See on siis inimlik suhtumine? Selle kohta ei öeldud mulle kohapeal mitte ühtegi sõna.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Antud juhul on ebaselge, kas kaamera töötas või mitte. Kaamerate salvestiste vaatamiseks ning nende säilitamiseks on ette nähtud eraldi kord. Kõige mõistlikum oleks antud juhul pöörduda selle konkreetse jaoskonna poole ning esitada päring, kas kaamera töötas ning mis on saanud antud salvestisest.