Politsei

Küsimus: Kuidas politseile teatada, kui on vaja filmida avalikus kohas vägivaldset stseeni või inimröövi?26.10.2015

Tere! Kui filmi jaoks on vaja filmida avalikus kohas vägivaldset stseeni või siis inimröövi, kuidas sellest eelnevalt politseile teatada? Ja kas on üldse selline asi lubatud?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Taoline info tuleb edastada sellesse jaoskonda, kelle tegevuspiirides seda stseeni filmida soovitakse. Juhul, kui filmimine võib häirida ka liiklust (näiteks kui peate mingiks ajaks liikluse sulgema), tuleks see kooskõlastada nii politsei kui kohaliku omavalitusega (olenevalt ürituse kestvusest ja osalejate arvust võib tekkida ka kohustus see avaliku üritusena registreerida).

Vägivalda võib filmida, kui tegemist on näitlemisega. Teine asi oleks, kui inimrööviks valitakse inimene, keda sellest eelnevalt teavitatud pole, see on küll keelatud :)