Politsei

Küsimus: Mida ette võtta vabalt ringihulkuva kariloomaga?19.11.2015

Kuhu pöörduda, kui küla vahel liigub pidevalt plehku pannud veis?
Andke palun teada, kuidas olukord lahendada!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Siin on mitu lahendust:
1) kui omanik on teada, võtta temaga koheselt ühendust
2) kui veis tekitab liiklusohu (liigub teedel), siis tuleb helistada 112, korrapidaja saab välja saata patrulli, et tagada liiklusohutus ajani, kuni omanik saab looma kinni püüda.
3) kui otsest ohtu ei ole (loom on liiklusest ja inimestest eemal), kuid omanik teada pole, helistage kas kohalikku omavalitsusse või 6123000 (politsei infoliin)

Loomade pidamise eeskirjade täitmist kontrollib kohalik omavalitus ja on hea, kui neid taolistest asjadest teavitatakse. Kui vaja, on neil võimalik teha ettekirjutusi looma omanikule selleks, et taolist asja rohkem ei juhtuks.