Politsei

Küsimus: Kas saan politseile avalduse teha, kui minu andmetega pannakse kuulutusi ja tehakse kontosid eri netikeskkondades?29.10.2015

Tere, Kuna ühe inimese valed tulid välja ning ta ei suuda kuidagi leppida sellega, siis nüüd ta ähvardab mind, saadab sms, on mingitesse portaalidesse üles pannud mind. Mulle helistavad erinevad võõrad numbrid, nüüd tuli mulle sms, et ma olen teinud konto erootilisele lehele, kuigi ma pole seda teinud, ühesõnaga ta jagab minu andmeid ilma minu loata, mul on tänasepäeva jooksul üle 30 vastamata kõne ja telefonikõned toimuvad iga 1 minuti tagant. Kuidas ma pean käituma? Millisel alusel ma politsei poole saan pöörduda, et ma saaks tema vastu kaebuse esitada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Püüdke oma telefoni numbriga otsides leida need kuulutused ja tuvastada millised andmed seal Teiega veel, peale telefoni numbri, kattuvad. Salvestage kuulutus kuvatõmmisena. Tegemist võib olla identiteedivargusega KarS § 157 ülamärgiga 2 mõistes.