Politsei

Küsimus: Mida ette võtta, kui tean, et minu endises töökohas võltsitakse minu allkirja ja vassitakse?26.10.2015

Tere.
Sain teada, et minu endises töökohas võltsitakse minu allkirja. Info andis mulle sealne töötaja, keda nn sunniti võltsima, kes ei olnud nõus seda tegema. Aga ega see ei tähenda, et seda ei tehtud. Samuti tehakse minu tagaselja avaldusi, väidetavalt, et ma töötan veel seal.
Ma ei saa võltsimist kuidagi tõestada. Samas seatakse minu hea nimi ohtu. Mida ette võtta?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Siinkohal on keeruline nõu anda, kuna asjaolud on väga ebaselged. Üldiselt võiks lähtuda sellest, et kui Teie nimel sõlmitakse lepinguid ja võltsitakse dokumente võiks teha avalduse politseisse. Kui asjaolusid täpsustatakse ja tegemist ei ole ühegi taolise rikkumisega, osatakse Teile kindlasti suund kätte anda, kuhu kõige õigem oleks pöörduda (võimalik, et kohtusse või Maksu- ja Tolliametisse).