Politsei

Küsimus: Kas politsei võib koostada protokolli tagantjärgi, näiteks kui kaks nädalat hiljem tunnistan, et jõin alkohoolset jooki?12.10.2015

Kas politseil on võimalik teha trahvi alaealisele tagantjärele. Näiteks, kui ülekuulamisel kaks nädalat hiljem tunnistan, et jõin alkohoolset jooki, siis kas nad võivad protokolli teha?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah võivad. Alaealisel on keelatud alkohoolse joogi tarvitamine. Tegemist on väärtegu ja väärtegu aegub 2 aastaga.