Politsei

Küsimus: Kas kiiruseületamise korral saab kahetsuse avaldamisega oma karistust leevendada?05.10.2015

Tere,
Sõber peeti politseipatrulli poolt kinni seoses kiiruseületamisega. Patrull fikseeris sõbra auto liikumiskiiruseks 94 km/h Tallinna linnas viiekümne alas. Kas antud juhul võib esitada vastulause (nö kahetsuskirja) ja kas sellest oleks ka mingitki abi? Sõber kahetseb oma tegu siiralt ning loodab südamest, et talle määratakse vaid rahaline trahv.
Lugupidamisega

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kahetsuskirja võib esitada, kuid see oleneb juba menetlejast, kui palju seda arvesse võetakse. Kui isik tunnistas süüd ning kahetses tegu ja väljendas seda ka kohapeal, siis lisaks eraldi kahetsuskirja edastamine enam vajalik ei ole, kuid keelata selle saatmist ei saa.