Politsei

Küsimus: Kas on nii, et kui ühe aasta jooksul on üle 2 varguse, siis tuleb kolmandaga kohe kriminaalasi?05.10.2015

Tere. Paar aastat tagasi juhtus selline asi, et lõhkusin ära tuttava autol klaasi. Selle eest sain väärteo korras trahvi Kars 218 lg 1. Nüüd see aasta juhtus üks pisivargus ja selle eest on otsuses ka kirjas, et Kars 218 lg 1 ja Kars 218 lg 3 ja Kars 25´1. Kas nüüd on nii, et kui tuleks üks vargus veel, siis oleks see automaatselt kriminaalasi või on see esimene vara lõhkumine aegunud? Trahv on veel maksmata. Vara lõhkumine oli siis 2013a ja vargus oli 2015. Või on lihtsalt nii, et 1a. jooksul kui on üle 2 varguse siis tuleb kolmas kriminaalasi isegi kui trahv on maksmata?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Autoklaasi lõhkumine kustus karistusregistrist aasta pärast trahvi tasumist. Antud juhul ei mängiks see ka rolli, kuna süütegu peab olema liigiliselt vargus. Kui te selle süüteo toimepanemisest aasta jooksul rohkem poevargusi ei tee, siis süstemaatilisust ei teki. Süstemaatilisus tekiks kolmanda poevargusega ühe aasta jooksul. Trahv tuleks kindlasti tasuda, samuti võiks hoiduda järgmiste poevarguste toimepanemisest.