Politsei

Küsimus: Kas peaksin kirjutama minu ja minu pere pideva solvaja kohta avalduse politseisse?05.10.2015

Tere!
On isik, kes pidevalt solvab nii mind, kui ka kogu minu peret. Olen tema käest kuulnud ka erinevaid lubadusi, et maksab vägivallaliselt millegi eest tagasi jne. Ausalt öeldes tõmbab hirmu nahka. Tegemist on täisealise isikuga. Kui kirjutan avalduse politseisse, mis mind ja seda isikut ees ootab? Mida pean selleks tegema?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Solvamine on probleem, mida lahendab tsiviilkohus. Seega tuleb Teil pöörduda sinna. Politsei kahjuks selliseid juhtumeid seadusest tulenevalt lahendada ei saa.

Ähvardamine on politsei lahendada. Kui isik on konkreetselt lubanud teha Teile või Teie lastele liiga, siis selle kohta kirjutage kindlasti politseisse süüteoteade. Ähvarduses peab sisalduma konkreetne oht elule, tervisele või varale.