Politsei

Küsimus: Kui kaua peab ID kaart kehtima, et ei oleks Euroopas reisides probleeme, reisile lähen septembris ja kaart kehtib oktoobri lõpuni?12.10.2015

Tere,
Olen erinevatelt lehtedelt lugenud ID kaardi kehtivuse kohta reisides Euroopa Liidus, kuid siiski kindluse mõttes (arvestades praeguseid poliitilisi situatsioone Euroopas) küsin üle:
Minu ID kaart kehtib 28.10.2015 ja ma lähen reisile Prantsusmaale, Pariisi 29.09.2015 ning tagasi tulen 06.10.2015. Kas selle ID kaardiga minnes mul probleeme ei teki? Täpsustuseks igaks juhuks - autoga sõidan Riiga ning sealt lennukiga Prantsusmaale.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on küsimusega, millisele korrektse vastuse saamiseks tuleb pöörduda Välsiministeeriumi või Prantsuse saatkonna poole. Üks võimalus on ka Välisministeerumi veebikonsul: https://www.facebook.com/veebikonsul