Politsei

Küsimus: Mida teha, kui näed pealt vargust aga mida tõestada ei saa?18.09.2015

Mida teha, kui näed pealt vargust, kuid tõestada sa midagi ei saa? Seega on politseisse helistamine mõttetu.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kriminaalmenetluse seadusdtik § 63. Tõend
(1) Tõend on kahtlustatava, süüdistatava, kannatanu, tunnistaja või asjatundja ütlus, ekspertiisiakt, eksperdi antud ütlus ekspertiisiakti selgitamisel, asitõend, uurimistoimingu, kohtuistungi ja jälitustoimingu protokoll või muu dokument ning foto või film või muu teabetalletus.

Järelikult on Teie ütlus asjas tõendiks, seega midagi tõestada saab kindlasti.

Samas, nagu ütleb ka KrMS: Ühelgi tõendil ei ole ette kindlaksmääratud jõudu. Kas Teie ütlusest piisab, selgub ikkagi siis, kui olete politseisse teatanud ja oma ütlused andnud. Kui jätate teatamata, ei selgu see kohe kindlasti.