Politsei

Küsimus: Kas on võimalik e-toimikus jälgida liiklusõnnetuse menetluse käiku?02.09.2015

Kas on võimalik e-toimikus jälgida liiklusõnnetuse väärteomenetluse käiku (pealtnägijate tunnistused, fotod ja skeemid liiklusõnnetuse kohta), või need on ainult politsei infosüsteemis?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kõik menetlusdokumendid kantakse e-toimikusse. Kuid vastavalt VtMS § 81 ülamärgiga 1 lõikele 2 ei kanta sinna toimingu sisu. Seega on need ainult politsei infosüsteemis ja ka paberkandjal toimikus.