Politsei

Küsimus: Kas võin oma töös salvestada suhtlust avalikus ruumis (tänaval, kaubanduskeskuses...) ilma vestluspartnerit teavitamata?02.09.2015

Tere
Kas seadusega on keelatud diktofoni vm seadmega salvestada minu (kui ühe osapoole, kes osaleb diskussioonis) ja teise osapoole vahelist suhtlust selliselt, et teist osapoolt sellest teavitatud ei ole? Sooritan testoste ettevõtte tarbeks ja sooviksin omada head ülevaadet aruande kirjutamisel.
Asukohad diskussiooniks on avalik ruum (tänav, bussipeatus jms) ning kaubanduskeskused.
Salvestist kasutatakse järgnevatel eesmärkidel:
märkmete tegemiseks (kus ei viidata salvestisele), mis hiljem esitatakse juriidilisele isikule, et ülevaade diskussioonist anda. Personaalsete märkmete tegemiseks, et õppida olukorrast.
Siin on varasemalt sarnane küsimus esitatud:
http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/politsei/12282/kas-seaduslik-salvestada-eraviisilist.html
Varasemas küsimuses räägitakse telefoni vestlusest. Mind huvitab just näost näkku suhtlus.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Isikliku näost-näkku suhtluse salvestamine ei ole keelatud. Keelatud on jätta diktofon salvestama kuskile, eesmärgiga lindistada seal viibivate isikute vestlusi nende teadmata. Siiski tuleks meeles pidada, et selliselt saadud andmete kasutamine peaks olema umbisikuline.