Politsei

Küsimus: Kuidas käib relva korrektne võõrandamine?01.09.2015

Tere! Mis saab siis, kui esmase soetamisloa lõppedes ei ole relva soetanud ja relvaluba ei ole? Kas siis uue soetamisloa taotlemisel tuleb ka uus eksam sooritada?
Kuidas toimub relva võõrandamine? Kas relva omanik peab enne tegema taotluse võõrandamiseks soetamisluba omavale isikule ja siis täidetakse soetamisluba või täidetakse soetamisluba ja siis pädeva isiku juures tehakse taotlus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Mõistlik oleks seotamisluba siiski pikendada.
RelvS § 32 lg 7 Soetamisluba on kehtiv kolme kuu jooksul, arvates loa väljastamise päevast. Luba võidakse pikendada kolme kuu võrra, kui pikendamise taotlus on esitatud enne soetamisloa kehtivusaja lõppu. Soetamisloa kehtivusaja lõppemisel tuleb taotleda uus soetamisluba.

Sooritatud eksam kehtib 1 aasta alates sooritamisest. Peale seda tuleb eksam uuesti sooritada. RelvS § 35 lg 5.

Relv võõrandatakse soetamisluba omavale isikule Politsei- ja Piirivalveameti pädeva ametniku juuresolekul Politsei- ja Piirivalveametis või relva asukohas. Ehk siis kõige mõistlik oleks mõlemal isikul korraga pädeva ametniku juurde minna. Soetamisluba peab juba eelnevalt olemas olema.