Politsei

Küsimus: Millised on noad, mida oleks legaalne peidetult kaasas kanda?01.09.2015

Viimasel ajal on mul esinenud mitmeid juhtumeid, kus suuremat kasvu härrasmehed, kelle vastu ma enesekaitset rakendada ei saa, on tahtnud minu peal näidata välja vägivalda ning ei ole puudunud ka paaril juhtumil külmrelv. Mõtlesin osta noa igaks juhuks (parem omada ja mitte vajada kui, et vajada ja mitte omada) kuid ei taha kogemata illegaalset relva kanda. Millised on noad, mida oleks legaalne peidetult kaasas kanda?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitan lugeda relvaseadust, seal on täpsemad kirjeldused.
Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teleskoopnui, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Muud noad, mis nende hulka ei kuulu, on lubatud.