Politsei

Küsimus: Kas "paberitega" inimest karistatakse kallaletungi eest?01.09.2015

Tere
Lugu selline, et mulle tuldi kallale. Nimelt võeti kõri pihku ja samal isikul, kes kallale tungis, oli samal ajal nuga ka käes. Hiljem sain teada, et tegu on nn "paberitega", tema ähvardusele reageerisin enesekaitsega ja lõin ta pikali. Ja nüüd ta ähvardab politseiga. Öelge, kas ma peaksin kartma politsei tulekut, kuna puudega inimest lõin või ei peaks kartma?
Aitäh

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kehalise väärkohtlemise puhul ei ole oluline, kas isik oli puudega või mitte. Kui ta esitab avalduse, siis politsei peab selle menetlusse võtma ja ka Teiega suhtlema. Kuigi Teie olukorras oleks Teil endal mõistlik esitada avaldus selle nn "paberitega" isiku vastu, kes esmalt ründas.