Politsei

Küsimus: Millist nuga võib alaealine kaasas kanda?01.09.2015

Tere,
Olen teadlik sellest:
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Aga ikkagi on paar küsimust.
1) Kui pikka nuga võib alaealine kanda kui see pole väljaviskuv nagu siin mainitud?
2) Kas alaealine võib välismaalt nuga tellida nii, et see lastakse tollist läbi? Kui jah, siis kui pika teraga kui see pole väljaviskuv?
3) Kas ükspuha mis noaliiki nuga, mis on alla 8.5 cm on keelatud kui on kahelt poolt teritatud tera?
4) Kui tugevat pipragaasi võib alaealine kanda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Relvaseaduse § 2 lg 6 kohaselt ei kohaldata relvaseadust terariistale, mis on valmistatud kasutamiseks koduses majapidamises või olmes ja millel puuduvad käesoleva seaduse § 20 lõike 2 punktis 2 nimetatud eritunnused.

Muude, piiramata tsiviilkäibega relvade kaasaskandmise keelab relvaseaduse § 18 lg 4 Piiramata tsiviilkäibega relva ega selle laskemoona ei või soetada, omada, vallata, kanda, hoida ega edasi toimetada alla 18-aastane isik.