Politsei

Küsimus: Kas saab vastutusele võtta lapsevanemat, kelle suvekodus toimuvad alaealiste paod, kus ei puudu ka alkohol?14.08.2015

Kas sellist lapsevanemat saab vastutusele võtta, kellele kuuluvas suvekodus toimuvad juba mitmendat aastat alaealise tütre ja tema alaealiste sõprade peod koos ohtra alkoholi tarbimisega, seda eriti suvel. Isa ise alaealistele alkoholi ei osta, kuid ema sekkumist ja keelamist pole siiani aktsepteerinud. Mõnel korral on isa ise samal ajal kinnistul viibinud, kuid teises hoones.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui alkoholi ei ole alaealisele ostnud või pakkunud lapsevanem, siis ei saa teda ka vastutusele võtta. Siiski saab vastutusele võtta alkoholi tarbinud alaealised. Seega oleks mõistlik selliste peidude vahetust toimumisest teada anda lühinumbril 112.