Politsei

Küsimus: Kui inimene on kainestusmajas, kas antakse infot kaua ta seal on, millal välja lastakse?14.08.2015

Kui inimene on kainestusmajas, kas antakse infot kaua ta seal on, millal välja lastakse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastavalt korrakaitseseaduse § 43 lg 13võib isikut kainestusmajas hoida tema kainenemiseni, või kuni 12 tundi. Samuti täiendavad 12 tundi kui tervishoiutöötaja teeb kindlaks, et isiku terviseseisund ei võimalda teda lasta iseseisvalt lahkuda. Isiku enda loal võib isiku kainestusmajas hoida täiendavad 8 tundi (lisaks esialgsele kuni 12 tundi) kui tema vabanemine langeb ajavahemikku kella 23.00-st kuni 7.00-ni ja see on vajalik isiku tervist ähvardava ohu ennetamiseks.

Seda infot, kui kaua isikut täpselt kainestusmajas hoitakse, et saa ükski politseiametnik teile anda, kuna ei ole võimalik prognoosida kui kiiresti isik kaineks saab.