Politsei

Küsimus: Kas üksi patrullis olev meespolitseinik võib trahvi tegemiseks naisterahva autosse sundida?14.08.2015

Kui patrullis on üks meesterahvas ja soovib naisterahvale trahvi teha (ehk autosse viia), kas on tal selleks õigus?
Olen kuulnud, et selleks peab olema ka naissoost politseinik?
Ja seda enam, et naine, kellele trahvi tehti, on alaealine.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See mida Teie kuulnud olete, käib läbiotsimise kohta, mitte väärteomaterjalide vormistamise. Seega meespolitseinik, võib üksi olles paluda materjalide vormistamise ajaks alaealise neiul patrullautosse istuda.