Politsei

Küsimus: Kas kooli poolt oma turvameeste palkamiseks peab olema politseis registreering?14.08.2015

Omavalitsus soovib gümnaasiumisse palgata ise töölepingu alusel kaks turvameest. Kas selleks peab olema politseis registreering?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Selleks, et neile laieneks õigused, mis laienevad turvmeestele turvaseaduse alusel (nt sekkuda õigusrikkumistesse, õigusrikkuja kinnipidamine jmt), peab olema tegevusluba.