Politsei

Küsimus: Kas saab vastutusele võtta alaealise täisealist sõpra, kes korduvalt ostab alaealistele alkoholi?14.08.2015

Tere,
Kas saab vastutusele võtta alaealise täisealist sõpra, kes korduvalt ostab alaealistele alkoholi? Kas seda peab kuidagi tõestama või tabama teolt?
Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Sellise teo eest saab toimepanijat karistada vastavalt alkoholiseaduse § 69 kuni 1200€ rahatrahviga või arestiga. Teo toimepanemine tuleb loomulikult tõendada - läbi tunnistajate ütluste, turvakaamera salvestise või kõige parem - teolt tabamisega. Ilma tõenditeta ei ole võimalik kedagi süüdi mõista.

AS § 69. Alkohoolse joogi ostmine alaealisele või joobeseisundile viitavate tunnustega isikule

Alkohoolse joogi ostmise eest alaealisele või joobeseisundile viitavate tunnustega isikule –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.